Diskuzní forum

5 letá dcera s ITP

Věra Jirásková před

Dobrý den, mám 5 letou dceru s diagnostikovanou ITP, byli jsme hospitalizováni s hodnotou ITP 24000 při propustění měla 60 tisíc a ted po 14 dnech má 41 tis. Proč to zase klesá? Mám ji dávat nějaké vitamíny nebo něco?

  MUDr.Petr Smíšek před

  Se školkou bych vzhledem ke kolísavé hodnotě počtu destiček ještě počkal.  Důvodem je také větší riziko úrazu v kolektivním zařízení  a větší riziko infekce, která by průběh onemocnění mohla nepříznivě ovlivnit.   Je předpoklad, že v horizotnu několika málo týdnů se počet destiček upraví.

   Věra Jirásková před

   Nene žádnou léčbu nedostala, byli jsme v nemocnici 4 dny a hladina krevních destiček vystoupala sama. Byli jsme na odběru kostní drene. A to má v pořádku. Muže do školky? A co se stane když se bouchne nebo uhodí?

    MUDr.Petr Smíšek před

    Dobrý den,  nepíšete, zda dcera na ITP dostávala nějakou léčbu a pokud ano, tak jakou.   Předpokládám, že ano, a že vzestup počtu krevních destiček byl léčbou ovlivněn a nyní s odeznívajícím efektem může počet klesat.  Pokud dcera nekrvácí, je možné ji s touto hodnotou trombocytů ponechat bez léčby, jen dodržovat režimová opatření.  U většiny dětí s ITP  dojde k normalizaci počtu krevních destiček v průběhu několika týdnů.  Podávání vitaminů na  průběh ITP nemá vliv, ale jistě dceři vitaminy neuškodí.

     Přidat obrázek do odpovědi přidat link na obrázek

     Centra léčby trombocytopenie (ITP)

     Zadejte adresu, ve které se nacházíte a my Vám automaticky najdeme nejbližší centrum léčby trombocytopenie (ITP)

     Vložte adresu nebo PSČ a klikněte na Hledat

     Napište hledaný výraz a stiskněte enter