Diskuzní forum

ITP u dítěte

Dobrý,den,máme pětiletou dceru,ITP diagnostikována před cca.4 měsíci,při příjmu měla hodnotu 2 po propuštění 84,další infekt dva dny po propuštění(střevní) znova hodnoty 3 podány imuglobulíny,max hodnota 62,cca před měsícem se hodnoty zvedly na 100 až 145 a v tomto stavu(nahoru-dolů)se pohybují,můj dotaz je zda tento stav je již chronický,od podání imoglobulínů před 3,5 měsíci je dcera bez jakékoli léčby.Děkuji moc za odpověď.J.B

  Jarda před

  Dobrý den, můj syn ve věku 5 let trpí ITP, byl s touto diagnózou před pár dny poprvé hospitalizován, kde se mu hodnota po pár dnech vrátila do normálu a díky tomu mohl cca po 3 dnech domů.
  Mám otázku, zdali může na sluníčko, protože v propouštěcí dokumentaci z nemocnice tato informace nebyla a názory lidí se liší.
  Předem děkuji za radu.
  Nerad bych něco podcenil.

   MUDr.Dagmar Pospíšilová před

   Dle toho, jak popisujete průběh onemocnění u Vašeho dítěte, je poměrně vysoká pravděpodobnost, že se počet trombocytů postupně upraví. Za chronickou formu ITP považujeme trombocytopenii v trvání 6 měsíců a více, u Vaší dcerky se tedy o chronickou formu nemoci zatím nejedná. Je třeba vědět, že k recidivě trombocytopenie může někdy dojít při virové infekci.

    Přidat obrázek do odpovědi přidat link na obrázek

    Centra léčby trombocytopenie (ITP)

    Zadejte adresu, ve které se nacházíte a my Vám automaticky najdeme nejbližší centrum léčby trombocytopenie (ITP)

    Vložte adresu nebo PSČ a klikněte na Hledat

    Napište hledaný výraz a stiskněte enter