Diskuzní forum

Trombocytopenie – petechie

Dobrý den, při vyš. krve mi bylo zjištěno snížení trombocytů 127 10×9/l, jinak je nález v mezích normy. Na kůži mám velké množství petechií různé velikosti, jiné potíže nejsou, je nutná nějaká léčba?

  Christina-1991 před

  Cena. Pro rybáře je při rybaření nejdůležitější: setkat se s velkým množstvím ryb, být mimo rušné pobřeží a dostat se do příjemné rybářské atmosféry. Bohužel, toto nenastává tak často, zejména z důvodů jako je špatná hladina vody, počasí, roční období a další faktory. https://rybydynamit.com/#5 Klikni na Smazat . Hotovo! Nyní znovu načti tuto Yelp stránku a zkus tvoje vyhledávání znovu. Můžeš vyzkoušet vyhledávání v blízkosti města, místa nebo adresy. Kruciš! Nemůžeme rozpoznat webový vyhledavač, který momentálně používáš. Zkus se podívat do nápovědy vyhledavače nebo vyhledat na webu instrukce pro zapnutí HTML5 geolokace pro tvůj vyhledavač.

   Vera před

   Dobrý den Kataríno, děkuji Vám za reakci. Již 2 měsíc užívám železo (dle předpisu obvodní lékařky)a petechie vesele přibývají. Ořechy jím myslím dost, ale můžu ještě zvýšit příjem :-)A také vyzkouším ten kopřivový a heřmánkový čaj. Místo medu užívám melasu. Jsem ráda, že se Vám podařilo trombocyty dát do pořádku, snad se to někdy podaří i mně. Mějte se hezky.

    KatarínaB. před

    Je to len mierne zníženie trombocytov. Mala som dlhodobo okolo 100 10na9/l. Posledné dva roky som preto chodila na kontroly na hematológiu. Konečne sa mi podarilo dostať krvný obraz do normy… :-) Petéchie mi zatiaľ zostali, myslím, že ak budú výsledky v norme dlhší čas, petéchie by sa mali postupne stratiť. Mám ich len zopár. Do normy s trombocytmi som sa dostala aj vďaka orechom. :-) Sú dobré nielen na zníženie stresu… Dnes mám trombocyty: 168 10×9/l. Okrem toho, že som jedla orechy, striedavo som pila žihľavový a harmančekový (=rumančekový) čaj. Denne 1-2 lyžičky medu (najmä do čaju, že je tiež liečivý). A trochu som cvičila: niekoľko drepov denne. (Trombocyty sa tvoria v kostnej dreni, tak je dobré udržať si kosti zdravé. Keďže som predtým mala aj nedostatok červených krviniek, občas som si dala aj nejakú potravinu, ktorá podporuje krvotvorbu. Takže ostali v norme. Keďže trombocyty som dlho nevedela dostať do normy, použila som aj autosugesciu. Každopádne, niekde som sa dočítala, že jesť orechy je dobré aj na skrátenie menzesu. Funguje to. Len to s ničím netreba preháňať.)

     Prof. T. Kozák před

     počet trombocytů 127×10(9)/l nezpůsobuje petechie, jde o takřka normální počet trombocytů, který nezpůsobuje žádné obtíže a pacienti mohou podstoupit např. i náročnou operaci. Buďto na Vaší kůži nejsou přítomny petechie, ale vyrážka jiného původu, nebo nejsou trombocyty dobře funkční, to je ale provázeno i dalším typem krvácení (do sliznic, z nosu, težké krvácení po extrakci zubu, apod.). T. Kozák

      Přidat obrázek do odpovědi přidat link na obrázek

      Centra léčby trombocytopenie (ITP)

      Zadejte adresu, ve které se nacházíte a my Vám automaticky najdeme nejbližší centrum léčby trombocytopenie (ITP)

      Vložte adresu nebo PSČ a klikněte na Hledat

      Napište hledaný výraz a stiskněte enter